دوربین دوچشمی

بیشتر منجمان آماتور کار خود را با دوربینهای دوچشمی آغاز کرده اند. این دوربینها با میدان دید باز و حمل و نقل آسان،  ابزار مناسبی برای شروع رصد آسمان شب است. البته یکی از استفاده های بسیار مهم دوربینهای دوچشمی پرنده نگری و طبیعتگردی است ولی به منظور رصد رویت هلال ماه نیز بسیار مناسب است. دلیل این امر میدان دید باز ، بزرگنمایی مناسب است که هر رصدگر هلال ماه و آسمان شب را قادر می سازد با دو چشم خود به رصد بپردازد. امروزه تعداد بسیار زیادی دوربین دوچشمی در دنیا وجود دارد که شرکتهای سازنده آنها سعی در جذب مشتری برای خود می باشند. دوربینهای دوچشمی انتخابی در این فروشگاه همگی قبل از ارائه مراحل بررسی را پشت سر گذاشه اند.


 

 

دوربین دوچشمی 15X70 ( طرح  Oberwerk binocular)

محبوبترین دوربین دوچشمی در میان رصدگران آسمان و طبیعت گردان است. این دوربین با بزرگنمایی 15 برابر و قطر عدسی 70 میلیمتر مناسب جهت رصد پرنده نگری، جانور بینی، رصد هلال ماه، اعماق آسمان ( اجران نورانی ) و مناظر طبیعی و .... است.

 

 

دوربین دوچشمی 25x100

این دوربین دوچشمی در بخش دوربینهای دوچشمی قوی جای دارد و با بزرگنمایی 25 برابر و قطر عدسی 100 میلیتر جزو پرتوانترین دوربینهای دوچشمی است. میدان دید آن 2.5 درجه است و برای رصد اجرام اعماق آسمان، هلال ماه، دنباله دارها، دیده بانی و پرنده نگری و مناظر طبیعی و ... بسیار مناسب است.

 

 

 

تمامی حقوق این سایت برای ایران اپتیک محفوظ است