جدید چشمی MEADE RETICLE EYEPIECE SUPER PLOSSL 9 چشمی MEADE RETICLE EYEPIECE SUPER PLOSSL 9 نمایش بزرگتر

چشمی MEADE RETICLE EYEPIECE SUPER PLOSSL 9

محصول جدید

چشمی رتیکل دار (شبکه نجومی) ۹ میلی متری سری SUPER PLOSSL کمپانی مید (MEADE) دارای شاخص تصویر توسط LED قرمز رنگ است که از پیشرفته ترین نوع این چشمی است و دارای موقعیت X-Y میکرومتر برای کنترل و قفل بر روی ستاره ی راهنماست.

جزییات بیشتر

10 قلم

By buying this product you can collect up to 55000 loyalty points. Your cart will total 55000 loyalty points that can be converted into a voucher of 11,000 تومان.


550,000 تومان

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشترکاربرد اصلی چشمی های رتیکل دار در عکاسی نجومی است. حتی بهترین موتور های ردیاب استوایی هم در رصد خطای ناچیزی دارند که در عکاسی با نوردهی طولانی خودش را نشان می دهد. عکاسان نجومی برای از بین بردن این خطا، وسیله ی اپتیکی کوچکی روی تلسکوپ اصلی نصب می کنند که دارای یک چشمی مدرج بنام چشمی رتیکل است. عکاس ستاره ی راهنما در میدان دید اپتیک کوچک را پیدا می کند و با کمک گرفتن از درجه بندی داخلی چشمی  با استفاده از پیچ حرکت ریز تلسکوپ ستاره را در مکان اول خود نگه می دارد و خطای مقر را خنثی می کند.

از دیگر کاربردها ی این سری چشمی های رتیکل می توان به استفاده از درجه بندی آنها در رصد و اندازه گیریهای علمی اشاره کرد. بطور مثال اندازه گیری فاصله زاویه ای دقیق دو ستاره از یکدیگر که در نجوم محاسبات کاربردی دارد.

ساختار این سری چشمی ۴ المانی است و تمام المانهای این سری چشمی اندود اپتیکی کامل دارند که علاوه بر بالا بردن وضوح تصویر خطای رنگی چشمی را نیز کاهش می دهد.

رتیکل داخلی چشمی از نوع درخشنده (LED قرمز) و روشنایی آن قابل تنظیم است به این ترتیب می توانید متناسب با روشنایی ستاره ی راهنما، نمایان شدن شاخصه رتیکل را تنظیم کنید.

قطر این چشمی ۱.۲۵ اینچ می باشد که قابلیت اتصال فیلتر های رنگی و فیلتر های ماه با این قطر  دهانه را دارد.

این چشمی سوپر پلوسل رتیکل دار کمپانی مید (MEADE) دارای میدان دید زاویه ای ۵۰ درجه ای می باشد که میدان دید زاویه ای مطلوبی را ایجاد می کند و ایده آل برای مشاهده خوشه ها، کهکشانها و صور فلکی است.

کالاهای دیگر در این زمینه (23)